montaż kamer Suwałki

Tani monitoring to w dzisiejszych czasach dość popularne zdanie które wychodzi z ust zleceniodawcy… niestety nijak takie tanie systemy nie mają się do jakości obrazu, w wypadku kiedy zależy nam na odczytaniu nagrania pojawia się problem! Na nagraniach nic nie widać! i tu pojawia się panika i oskarżenia, kto zakładał monitoring, jak zakładał, w 90% przypadków obrywa monter przez głupotę zleceniodawcy… Oszczędność na sprzęcie na zawsze popłaca a to jest prosty przykład.

Monitoring w dzisiejszych czasach montuje chyba każdy, zaczynając od firm, biur a nawet osoby prywatne we własnych domach. Po co nam obecnie monitoring? monitoring kojarzy nam się raczej z czymś nie koniecznie dobrym, bo włamania, napaście, wypadki itd… 90% kamer rejestruje właśnie takie sceny. Każdy rozsądny człowiek zamontuje w biurze porządne kamery ponieważ o szkodę, włamanie czy agresywnego klienta nie jest trudno, warto więc się zabezpieczyć, to bezpieczeństwo nie tylko dla biura ale także dla ludzi jacy tam pracuję. Potencjalny nie chciany gość wystraszy się kamer i zwyczajnie zrezygnuje.

Kamery IP są coraz popularniejsze z powodu jakości jaką oferują, a co za tym idzie i jakość obrazu w razie napadu, standardowa kamera CCTV nie jest w stanie nawet w 20% dorównać jakości kamer ip, w przypadku kamer analogowych mamy zaledwie 700-900 linii (TVL) w przypadku kamer IP są to już megapiksele, średniej jakości kamera ma 1,3 MPX w przeciwieństwie do CCTV jest to bardzo dużo. Kamer IP są jeszcze bardzo drogie dlatego 90% ludzi decyduje się na odpowiednik kamer IP i montuje kamery HDTV której także są już kamerami megapiksel-owymi.

W przypadku kamer magapiksel-owych to już nie jeden sklep z kamerami ma je w swojej ofercie i jest to obecnie najlepsza jakość jaką można wydobyć z kamer monitoringu wizyjnego! ale czy są one tanie? jak by nie patrzeć na cenę i porównać dwa różne system cctv, analogowy oraz IP, zdecydowanie cenowo wygrywa analog, jednakże porównując jakość obrazu z kamer nikt nie będzie miał wątpliwości że tanie kamery są zwyczajnie słabe i nie oferują praktycznie żadnej jakości, kamery analogowe mogą przydać nam się tylko w niewielkich pomieszczeniach takich jak małe biuro firmy (pokoik max 20m2) czy klatkach schodowych w większych pomieszczeniach zalecamy montować kamery HDTV lub IPTV.

CCTV to skrót od Closed Circuit TeleVision to system śledzący z odległości kilku bądź kilkunastu metrów zdarzenia, monitoring ten odbywa się poprzez jedną lubi więcej kamer w zależności od naszego systemu i kwoty jaką mamy do przeznaczeni na nasz system. Telewizja przemysłowa (CCTV) jest zaawansowanym systemem rejestracji VIDEO w czasie realnym, systemy można używać do oglądania nagrań w czasie rzeczywistym bez nagrywania na zewnętrzny nośnik lub także nagrywać wszelkiego rodzaju zdarzenia i odtwarzać je po jakimś czasie. Nagrania takie bardzo często są wykorzystywane przez policje, sądy, prokuraturę jako jednoznaczne dowody czyjejś winy lubi czyjejś niewinności, dlatego monitoring jest na prawdę przydatny nie tylko w firmie ale także w domu po godzinach naszej pracy.


Zamiennikiem i następcą standardowych kamer CCTV (analogowej telewizji przemysłowej) są kamery HD kamery te nie różnią się wyglądem, ani techniką podłączania, technika została taka sama jak w standardowych kamerach CCTV, za to jeżeli chodzi o jakość obrazu zyskujemy tutaj bardzo dużo. Wchodząc z nowymi kamerami musimy także pomyśleć o wymianie rejestratora na takie który będzie w stanie zapisać nam dane w giga bitowych rozmiarach, jak wiadomo sama nazwa wskazuje HD jest dość dobrej jakości obrazem zatem także zajmuje i dużo miejsca.

Trzeba mieć na uwadze że standardowy dysk może nam nie wystarczy. Firma która będzie wykonywała montaż kamer na pewno Państwa o tym fakcie poinformuje i zaoferuje odpowiednie nośniki HDD, dyski twarde na chwile obecną nie są drogie, ale z pewnością są duże, dyski można kupić już od 500 GB nawet do 6 TB na jednym nośniku. Rejestratory HD jest w stanie pomieścić dwa dyski twarde po 4TB jeden dysk, także mamy bardzo dużo nagrań, w przypadku większych wymagań i większych systemów jak 8 kamer są stosowane specjalne rejestratory które mogą pomieścić nawet 30 dysków twardych.

Kamery czy to HD czy IP czy analogowe mają jeden duży minus, każde potrzebują okablowania, każda z kamer wymaga napięcia 12V albo 24V (w przypadku IP), bardzo często monterzy w tych czasach stosują kable internetowe „skrętki internetowe” aby nie ciągać dwóch rodzai kabla, skrętka ma 4 pary przewodów czyli 8 żył, tymi żyłami puszczamy napięcie oraz wizję czyli obraz z naszej kamery. Kable lan to oszczędność na kablu, nie przepłacamy za kabel dwukrotnie (zasilania + wizja) oraz oszczędzamy miejsce na ścianach czy w puszkach, możemy wtedy swobodnie zamontować mniejsze puszki i cieńszą listwę.