bielizna dla nurka pod suchy skafander

Wynika to z faktu, że włókna poliestrowe nie wchłaniają wilgoci, w efekcie czego wilgoć rozchodzi się po ich powierzchni. Dzięki właściwościom kapilarnym dzianiny poliestrowe mają również zdolność transportu wilgoci od warstwy ciepłej do chłodnej, nawet w obrębie bardzo małej grubości dzianiny, czyli właśnie w koszulkach termoaktywnych.

Dzianina poliestrowa charakteryzuje się bardzo szybkim odprowadzaniem potu, z powierzchni skóry na swoją zewnętrzną stronę, gdzie rozchodzi się na większej powierzchni i szybko odparowuje. Ta właściwość odzieży termoaktywnej powoduje, że organizm mniej się męczy aco za tym idzie mamy więcej energii.

Koszulka szybkoschnąca wyprana w potoku i powieszona na gałęzi wyschnie znacznie szybciej niż bawełniana. Również mokra od wysiłku koszulka, zdjęta, zwinięta i włożona w zewnętrzną siatkową kieszeń plecaka, wyschnie podczas dalszej wędrówki, tylko dzięki powiewom wiatru (wiatr chłodząc zwiniętą koszulkę od zewnątrz wymusi transport wilgoci i jej odparowanie) – takie właśnie jest pierwotne zastosowanie zewnętrznych siatkowych kieszeni w plecakach:-).

Na każdej odzieży sportowej wykonujemy nadruki już przy jednej sztuce. Uzupełnieniemkoszulki termoaktywnej do biegania są spodenki które występują w dużej gamie kolorystycznej. Posiadamy również spodenki sportowe do kolan lub długie, zarówno damskie jak i męskie. Spodenki sa idealna dla uprawiania sportu.

Dopełnieniem koszulek cross fit są spodenki sportowe zarówno krótkie jak i do kolan oraz długie. Na odzieży sportowej można wykonać nadruki bardzo popularne są: koszulka z numerem zawodnika, koszulka z logo firmy, koszulka WOPR,koszulka do biegania z różnymi śmiesznymi nadrukami

Wilgoć jaka się skrapla w zamkniętym szczelnie suchym skafandrze natychmiast odciągana jest od ciała, przez co można dłużej nurkować gdyż nurek tak szybko nie wychładza się. Nie polecamy zakupu tanich za parę złotych koszulek poliestrowych gdyż one na ogół ie są koszulkami technicznymi i nie odprowadzają wilgoci na zewnętrzną warstwę koszulki

Koszulki termoaktywne odprowadzają powiedz z powierzchni ciała i przekazują ją na zewnątrz koszulki, dzięki czemu skóra pozostaje sucha, zapewnia jej to odpowiedni mikroklimat dzięki czemu mniej się meczymy a co zatym idzie mamy więcej energii, co przy uprawianiu jakiegokolwiek sportu jest bardzo ważne.