Wybierz firmę poleconą przez innych.

Ufundowane na Kickstaterze gogle Oculus Rift (podłączane do komputera) praktycznie przywróciły wirtualną rzeczywistość do łask i spowodowały wysyp innych konstrukcji. Oferują doskonałą jakość obrazu (rozdzielczość 2560 x 1200), jednak do tej pory nie doczekały się kontrolerów. Marka Oculus Rift jest obecnie własnością Facebooka, więc należy się spodziewać dalszego rozwoju tego projektu. Gogle oparte są na systemie Oculus, który jest wykorzystywany również w Samsung Gear VR. oraz Samsung Gear VR to obecnie najlepsze gogle VR wykorzystujące smartfony. Niestety są ograniczone jedynie do modeli Samsung Galaxy od S6 wzwyż (również Note 5). Wyposażone w touchpad, przyciski sterujące oraz własny żyroskop napędzane są przez system Oculus. Są bardzo wygodne w użyciu, wystarczy jedynie zainstalować smartfon w goglach, by cieszyć się wirtualną rzeczywistością – cała kontrola przebiega poprzez gogle. Te i inne polecany produkt znajdziesz na naszej stronie.

Przedstawiamy zestawienie Top 10 polecany produkt wirtualnej rzeczywistości z różnych segmentów cenowych. Znajdziecie tu najdroższe i najbardziej zaawansowane gogle podłączane do komputera, jak i konstrukcje wykorzystujące smartfony. Technologia VR dopiero wkracza do naszych domów i warto rozsądnie wybrać najbardziej przydatny dla nas model. Które z rozwiązań jest najbardziej przyszłościowe? Zapraszamy do naszego zestawienia!HTC Vive to obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie gogle wirtualnej rzeczywistości podłączane do komputera. Czujniki umożliwiają poruszanie się po określonym obszarze, a kontrolery pozwalają operować dłońmi w wirtualnej rzeczywistości. Olbrzymim plusem jest również wsparcie Steam. Niestety to wszystko ma swoje odbicie w cenie, bowiem HTC Vive kosztuje około 900 euro. Przyda się też komputer wyposażony w wydajną kartę graficzną.

Cena gogli Sony nie jest specjalnie wygórowana, więc to rozwiązanie może zdobyć dużą popularność na rynku. Sony zapowiedziało mnóstwo gier korzystających z gogli, więc nie będą one tylko ciekawostką przeznaczoną do oglądania filmów 360 stopni.Modecom Volcano Blaze to jedne z bardziej zaawansowanych gogli do smartfonów wykorzystujących system Google Cardboard. Oprócz samych gogli w zestawie otrzymujemy bezprzewodowy pad (bluetooth) oraz słuchawki, więc możemy się z miejsca cieszyć również grami VR, które wymagają pada. Zaletą gogli jest również wygodny montaż smartfona oraz regulowane soczewki (również rozstaw źrenic).Te i inne polecany produkt znajdziesz na naszej stronie.