Czym jest tarcica

Więźba dachowa nie oznacza nic innego, jak po prostu drewnianą konstrukcję, niejaki szkielet. Jej głównym zadaniem jest przenoszenie obciążenia dachówek, śniegu czy innych czynników, by dach się nie załamał pod tym ciężarem. Zbudowanie dobrej, solidnej więźby jest o wiele cięższe aniżeli mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka niektórym z nas, którzy nie mają z nimi do czynienia dzień w dzień.

Przy produkcji kantówek używa się różnorodnych klejów. Na przykład w wypadku kantówek otworowych, najlepsze są kleje wodoodporne o lepszej wytrzymałości na działanie najróżniejszych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy wiatr. W naszym kraju największą popularnością cieszą się kantówki z sosny oraz meranti, jednakże coraz bardziej powszechne są również kantówki z mahoni afrykańskich oraz z modrzewia syberyjskiego.

Deski można dostać niemalże o każdych wymiarach, jakie mogą nam przyjść do głowy, a nawet jeżeli nie znajdziemy już gotowych desek o rozmiarach, które są nam niezbędne to zawsze możemy zamówić ich wykonanie w tartaku. Ponadto, większość z polskich tartaków proponuje dowóz swych produktów do klienta, więc nie będziemy musieli nawet wychodzić z domu, żeby otrzymać dokładnie taki produkt, jaki chcemy.

Mimo tego, iż każda konstrukcja się od siebie różni, można wyróżnić parę stałych elementów dachu, które można napotkać w każdej jednej konstrukcji. Można wśród nich wymienić okap, połać dachową oraz kalenicę. Jednakże niezależnie od konkretnej konstrukcji, wszystkie elementy dachu powinny być wyprodukowane wyłącznie z najlepszych materiałów oraz połączone ze sobą przez wykwalifikowanych oraz doświadczonych specjalistów.

Jest wiele różnorodnych konstrukcji dachowych, każda z nich nadaje się do innego typu budynku. W wypadku niezbyt dużych budowli, takich jak na przykład domy, zazwyczaj konstrukcja dachowa bazuje na poziomych belkach drewnianych, natomiast w budynkach o większych rozmiarach lepiej sprawdzają się konstrukcje żelbetonowe, stalowe bądź z drewna klejonego. Specjalista z pewnością doradzi nam najlepsze rozwiązanie.