Kim jest protetyk

Rozwój techniki umożliwił stworzenie tańszych, a jednocześnie solidniejszych implantów. Są to „sztuczne zęby”, zastępują nasze prawdziwe, utracone. Dobry stomatolog jest w stanie idealnie dobrać kształt oraz kolor implantu, tak, żeby w żaden sposób nie wyróżniały się wśród reszty. A również, wybierze do jej zrobienia wyłącznie najlepsze materiały, najwyższej jakości, dzięki czemu implant będzie wypełniał swe zadanie przez długi czas.

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się wykrywaniem oraz leczeniem różnych wad zgryzu za pomocą aparatów zębowych, stałych i ruchomych. Tutaj najważniejsza jest precyzja, dzięki której można całkowicie zniwelować każdą wadę. Należy nie tylko właściwie dobrać rodzaj aparatu, zrobić odlew, przymocować go do szczęki, lecz także trzeba dobrze przykręcać czy też odkręcać poszczególne zamki w nim.

Dentysta to popularnie używany skrót od lekarza dentysty, które określa lekarza, który praktycznie stosuje wiedzę z dziedziny stomatologii. Chodzi tu głównie o wypełnianie ubytków, wybielanie zębów czy też o ich odbudowę. Nie jest to tak proste, jak mogłoby się to niektórym wydawać, wymaga nie tylko wielu lat studiów, lecz również doświadczenia, by wykonywać swą pracę jak najlepiej, jak najprecyzyjniej.

W obecnych czasach coraz większa liczba ludzi decyduje się na wybielanie zębów, które, niestety, tracą swą naturalną biel przez, między innymi, papierosy, herbatę oraz kawę. Wybielanie może się odbywać za pomocą wielu różnych metod, specjalnych past z fluorem, nakładek czy profesjonalnych lamp. Efekty można zobaczyć nawet po kilku godzinach, na przykład w wypadku lampy, albo dniach, kiedy chodzi o nakładki.

Jak z łatwością można się domyślić, protetyk zajmuje się protezami, nie tylko samym ich wykonaniem, ale także zrobieniem odlewu szczęki, dopasowaniem protezy, by jak najlepiej pasowała, nie była ani zbyt luźna, ani za ciasna, co może powodować zarówno dyskomfort, jak i duże podczas, na przykład, jedzenia. Jedynie wykwalifikowany i doświadczony protetyk może sprostać temu zadaniu, dlatego należy dobrze się rozejrzeć.