Czym jest odzież jednorazowa?

Odzież jednorazowa jest jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie higieny. Naturalnie takowa odzież musi spełniać ścisłe kryteria, aby mogła być uznana za higieniczną. Nade wszystko musi być wykorzystywana zgodnie z zaleceniem, a więc po prostu jednorazowo – dzięki temu mamy gwarancję, że żadne zabrudzenia wynikłe z jej wcześniejszego stosowania nie pozostaną na odzieży i nie zostaną przeniesione na przykład na inne osoby, z którymi będziemy mieli styczność.

Ręczniki fryzjerskie, szczególnie, jeżeli są stosowane do golenia, powinny być jak większość produktów higienicznych, używane jednorazowo. W renomowanych zakładach fryzjerskich używa się właśnie jednorazowe, nie wymagające prania ręczniki. Dzięki temu, klienci takich miejsc mają pewność, iż są obsługiwani w sposób maksymalnie higieniczny.

Ręczniki fryzjerskie jednorazowe są stosowane głównie, jak sama nazwa wskazuje, w zakładach fryzjerskich, ale nie tylko. Ogólnie owy jednorazowy ręcznik może znaleźć mnóstwo zastosowań, nie tylko w zakresie strzyżenia i modelowania włosów, czy co ostatnio coraz bardziej popularne, męskiej brody, ale także w wielu innych branżach, które potrzebują wykorzystać produkty sterylne i jednocześnie łatwe w użyciu.

Odzież medyczna jednorazowa spełnia najwyższe kryteria higieny i sterylności, tak jak ma to miejsce w przypadku większości produktów medycznych. Sterylność musi być zapewniona szczelnym opakowaniem i dbałością o higieniczne zapakowanie danej odzieży już na etapie fabryki. Dzięki czemu, nie będzie problemu później z szybkim wykorzystaniem odzieży, ani ryzyka przeniesienia niebezpiecznych drobnoustrojów na chorego. Przykładem takich produktów są podkłady jednorazowe.

Pościel jednorazowa jest bardzo ważna w wielu miejscach. Naturalnie pierwszym miejscem, które przyjdzie na myśl są szpitale oraz generalnie szeroko pojęta służba zdrowia, gdzie i pościel, i prześcieradła jednorazowe są na porządku dziennym. Wynika to z konieczności dbania o higienę, a jak wiadomo, pościel mając styczność z ludzkim ciałem może przeniknąć florą bakteryjną danej osoby.